Atopický ekzém dítěte a FASTER EFT

 

Ráda bych se podělila se svými zkušenostmi s atopickým ekzémem u malého dítěte.

Syna jedné z klientek trápil od 3 týdne po narození atopický ekzém. Co se malý narodil, neznala co je vyspat se několik hodin v kuse, stále se škrábal, ošíval, plakal. Později, když byl větší, spal každý večer na ní. Vyčerpání a vylučování téměř všech běžných potravin ze svého jídelníčku se podepsalo na jejím fyzickém a psychickém stavu. Snažila se léčit ekzém svého syna různými léky, mastmi, nicméně ekzém malého se neustále zhoršoval. Lékaři jí tvrdili, že mu ekzém způsobuje jeho alergie na mléko a další potraviny. Kupovala tedy to nejdražší antialergické mléko, o kterém jí bylo tvrzeno, že mu určitě pomůže a je tím nejlepším, co mu může podávat. Výsledkem bylo neustálé zhoršování jeho ekzému a téměř kolaps všech jeho orgánů. Po každém jídle trnula strachem, co s ním zase udělá, kde se zase objeví ekzém a v jaké intenzitě. Malý ve svých 4 letech neví, co to je zmrzlina, čokoláda, gumové medvídky, což jsou laskominy, které zbožňuje naše dcera. V posledním roce se ke všemu přidalo ztížené dýchání a začínající astma. Poté co odmítla léčbu kortikoidy a ostatními léky si všimla, že ke zhoršení stavu dochází vždy, když došlo k něčemu závažnému v jejím životě a ovlivňovalo její psychiku. Při první návštěvě jsme začali řešit její problémy v partnerském vztahu, které začaly 5 dní po jeho porodu. Výsledkem našeho sezení bylo, že po 2 letech je schopna podívat se a komunikovat se svým partnerem, otcem svých 2 dětí. Odcházela s velkou úlevou. Po několika dnech se mi ozvala, že se ekzém malého opět zhoršil a dotazovala, zda to nesouvisí se změnami v její psychice. Domluvily jsme se a přišla společně se synem. Už při popisování ekzému, škrábání, bolesti začal malý plakat a choulit se k mamince. Pozvolna se uvolnil a pomalinku začal své trápení na dušičce pouštět. Ze začátku se mu nechtělo, ale nakonec vystřelil svoji vyrážku raketou do vesmíru a těšil se na to, že budou moci s maminkou jít na zmrzlinku. U maminky jsme odstranily její pocity bezmoci, beznaděje, zoufalství a vztek, který vždy cítila, když malého viděla, že se začal škrábat. Věřte nebo ne, máma je propojená se svým dítětem, které často „zachraňuje“ svoji maminku před jejím trápením svým vlastním trápením. Důvody atopického ekzému jsou různé, často vytváří hranici mezi námi a okolním světem, který nechceme pustit k sobě. Nedá se však paušalizovat. Každý pocházíme z různého prostředí, máme jiné podmínky. Možná se Vám to zdá nemožné, že by práce s tím, co si nosíme uvnitř, mělo vliv na stav pokožky a stále doufáte, že se objeví vzácná pilulka či krém, které vám s ekzémem pomůže. Z vyprávění však vím, že se atopický ekzém nedá klasicky vyléčit, většinou se jen podaří dočasně potlačit symptomy. Abych Vás přesvědčila o výsledku našeho druhého sezení, cituji z jejího mailu (4 dny po terapii):

Malý je lepší, celkově psychicky víc v pohodě – uvolněnej a míň se drbe. Nečekám zázrak, za týden nemůžou zmizet všechny příznaky, ale lepší to je o dost. Už ani nevyžaduje mou permanentní přítomnost 🙂 V tom je tedy pokrok velký. A taky celé noci nespí ležící na mě, ale leží vedle mě.

Musím se přiznat, že reakce na některé potraviny zmizely, dřív třeba měl každou šunku vidět na obličeji a teď je úplně bez reakce. Myslím, že celkově ve všech oblastech (drbání, závislost na mně, reakce na potraviny) sleduju zlepšující se tendenci. 

Vážně to funguje !!!! A moc jsi mi pomohla, díky moc!!!“

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.