FASTER EFT technika – krok za krokem

FASTER EFT technika je navržena tak, aby změnila odkazy zaznamenané v podvědomí, které vedou k problémům ve všech oblastech života.

K tomu, aby existoval problém, musí existovat důkaz (vzpomínka nebo záznam zážitku) a pocity. Pocity jsou tím, co činí problém problémem. Je to, jak se cítíte v určité situaci, co určuje, zda je to pro Vás problém, či ne. Jsou to pocity, které činí problém reálným.

Dám Vám příklad. V zaparkovaném vozu hraje hlasitá hudba. Zvuk hlasité hudby vyvolá u jedné osoby vztek, zatímco druzí si jí náležitě vychutnávají – všichni slyší stejnou hlasitou hudbu, ale oni se při jejím poslechu cítí dobře, zatímco první se vzteká. V každém z těchto případů podvědomí odkazuje na záznam, který spojuje hlasitou hudbu v zaparkovaných autech, a to buď s negativním, nebo pozitivním významem. Mozek poté předává signál orgánům k produkci chemických látek, které odpovídají našim emocím.

Jak to funguje?

FASTER EFT technika přerušuje signály mezi mozkem a orgány tím, že se zaměřuje na meridiánové body spojené s těmito orgány a přepisuje odkaz nebo vzpomínku spojenou s určitým spouštěčem.

Jinými slovy, jestliže by osoba, kterou rozčiluje hlasitá hudba, chtěla změnit svou automatickou reakci, kterou vyvolává její poslech, mohla by použít FASTER EFT techniku k přerušení produkce chemických látek způsobující pocity hněvu. Změnou významu hlasité hudby v podvědomí od „nervy deroucí“, „nesnesitelný“ (nebo jakýchkoliv jiný význam) by došlo k odstranění příčiny hněvu a ke změně vnímání hlasité hudby na zábavu a potěšení. To pak bude mít v budoucnu při poslechu hlasité hudby za následek automatický pocit radosti a zábavy.

Použití FASTER EFT techniky

Krok první – Zacílení

Všimněte si, jak víte, že máte problém. Není zapotřebí, abyste věděli, jaké konkrétní emoce nebo pocity vnímáte. Všimněte si, jak víte, že tam jsou. Co cítíte? Kde to cítíte ve svém těle? Co vidíš, či slyšíš? Jak víte, že je to problém?

Krok druhý – Ťukání

Použijte dva prsty na ťukání na následující body, zatímco se zaměřujete na dotyk Vašich prstů:

  • Mezi obočím
  • Vedle oka
  • Pod okem
  • Těsně pod klíční kostí.

Zatímco ťukáte, říkáte „Nechávám to odejít“. Můžete také přidat „Je bezpečné to nechat odejít“.

Nezáleží na tom, na které straně obličeje ťukáte – můžete ťukat i na obou stranách obličeje, či střídat strany obličeje, jak Vám to vyhovuje a líbí se Vám to.

Krok třetí – Klid (mír)

Uchopte se okolo zápěstí, zhluboka se nadechněte, zhluboka vydechněte a řekněte „klid“ či „mír“ (co Vám více vyhovuje) – směřujete tak k vytvoření pocitu klidu.

Krok čtvrtý – Kontrola

Běžte zpět do Vaší vzpomínky, do Vašeho problému a všimněte si, jak se to změnilo. Cítíte se jinak? Změnila se intenzita pocitů? Vypadá či zní vzpomínka jinak? Jen registrujte to, co se změnilo.

Krok pátý: Opakování

Opakuje druhý až čtvrtý krok, dokud se pocity či vzpomínky „nepřevrátí“ – jinak řečeno, dokud nebudou negativní pocity nahrazeny pocity pozitivními.

Klíč k úspěchu

Vytrvalost. Ta je zásadní. Nepřestávejte, dokud se pocity nezmění – i přesto, že máte pocit, že se je nedaří změnit – změní se, pokud vytrváte až do jejich úplného vyčištění.

Očekáváme, že všichni vnímají svět okolo nás stejně jako my. Změnou našeho vnímání dojde ke změně našich očekávání – projekci – což mění naše zkušenosti.

Chcete-li zjistit, proč FASTER EFT technika funguje a co vše způsobuje naše problémy, přečtěte si článek „Skutečné příčiny všech našich problémů“.

Zdroj: www.fastereft.com, přeloženo z anglického originálu

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.