Jak na smutek a ztrátu

Smutek a ztráta je nepopiratelnou součástí života. Všichni to známe, každý z nás je prožíváme nějakým způsobem nebo formou.

Ale někdy se může zdát, že je toho příliš mnoho, abychom se s tím sami vypořádali. Faster EFT chápe, jak funguje žal a pocity ztráty. Ať už právě nyní prožíváte extrémní zármutek, nebo jste jej zažili v nedávné minulosti, tento příspěvek vám určitě pomůže se vyrovnat s těmito pocity.

Někteří lidé nezvládají často svůj zármutek a ztrátu a tyto pocity si v sobě drží i několik let. Jsou známy příběhy žen, které se nikdy nesmířili se smrtí svého manžela a po jeho smrti rezignovali na svůj vlastní život. Trápí se a mučí svými pocity a nemohou a možné také se nechtějí z nich vymanit. Dokonce i když májí okolo sebe lidi, kteří se o ně starají.

Možná se staráte o lidi, kteří procházejí touto cestou, stále je tu ztráta, s níž se musíte vyrovnat. Jedna z nejlepších, nejjednodušších a nejrychlejších věcí, kterou můžete udělat, je odťukat tyto pocity pomocí techniky Faster EFT.

Přečtěte si: Jak udělat rychlejší EFT Tap – základní recept

Faster EFT vás osvobodí

Jakmile začnete ťukat na smutek a ztrátu, začnete se léčit.

Příklad: Zuzanka ztratila svého milovaného mazlíčka, kocourka. Protože zná Faster EFT, začne ťukat na své emoce, své pocity ztráty, zranění, smutek, bolest. a na jakékoliv jiné emoce, které se mohou v průběhu ťukání objevit – vina, zlost, smutek.

Použije techniku Faster EFT na pocity viny, že mohla trávit více času se svým kocourkem a na myšlenky, které jí napadají, jako „mohla jsem ho vzít k veterináři dřív, měla jsem být více pozorná, měla jsem s ním trávit více času jít“ atd.

V průběhu ťukání se začne zmenšovat intenzita zármutku a ztráta, kterou cítí.

Smutek a bolest ze ztráty zůstanou, ale již to nebude silná bodavá bolest v hrudi, kdy nemůže dýchat ani myslet. Je již schopna fungovat a vyřešit svůj smutek a ztrátu.

 

Přestaňte sami sebe přesvědčovat, že „to přejde“

Často slýcháme od lidí, kteří se snaží někomu pomoci, kdo trpí žalem a ztrátou, útěchu „to přejde“.

Možná, že to říkáte i vy.  Je jedno o jaký případ se jedná, je to špatný způsob pomoci. Není snadné, ba někdy se zdá i nemožné, překonat ztrátu někoho blízkého, např. sourozence s rakovinou, ztrátu manžela, dítěte, rodiče kvůli úrazu, nehodě.

Zármutek je tvořen spoustou vrstev. Nemusíte jej nutně „překonávat“. Samozřejmě, že vše záleží na vás.

Můžete vzpomínat, vychutnávat si své vzpomínky na ztraceného člověka, a neplakat každý den v roce nebo kdykoli pomyslíte na jeho ztrátu.

Jak?

Použijte techniku Faster EFT!

Skvělá věc této techniky spočívá v tom, že vám umožňuje zbavit se bolesti a posunout se dopředu. V opačném případě doslova žijete v minulosti, stále se svými škodlivými vzpomínkami znovu a znovu.

Lidé často používají smutek a ztrátu z minulosti k tomu, aby se trápili. Ztráta a smutek se stávají stálým zdrojem trestu.

Ztráta milovaného člověka je smutná událost, nepochybně. A samozřejmě je přirozené, že pozůstalí nějakou dobu trpí zármutkem a ztrátou. Ale to má trvat nějakou dobu, ne celý život.

Faster EFT vám pomáhá vyčistit emocionální trauma. Umožní vám vrátit se k každodennímu životu s lidmi, kteří jsou stále kolem vás.

Faster EFT tipy, jak začít s léčbou žalu a ztráty

Začněte svůj léčivý proces v následujících 3 krocích:.

1. Zapište si všechny dobré vzpomínky, které si můžete představit o této osobě / zvířeti / incidentu a jak jste se cítili.

Mohou to být i zážitky, které jste s nimi sdíleli.

Dary, které vám dali.

Všechny pěkné chvíle, které jste společně prožili. Zajistíte tím, že si je s těmito vzpomínkami ctíte.

2. Napište si seznam věcí, které vám ztracená osoba udělala a které vám ublížily.

Na všechny tyto věci použijte techniku Faster EFT!

3. Zeptejte se sami sebe, jaký byl dar se skrýval za jejich činy, které vám ublížily?

Některé z nejlepších životních lekcí se učí v drsném prostředí.  To je základ evoluce. Když je organismus nucen přizpůsobit se svému okolí, stává se silnějším, rychlejším a lepším. Objeví se lepší verze jeho bývalého já. Je to stejné, jako když si koupíte nový iPhone. Stále má stejnou strukturu a vzhled, ale nový iPhone je lepší než ten předchozí generace.

Stejně jako u vašeho minulého úrazu a bolesti. Některé z nejlepších léků přicházejí z bolesti, pokud ji odťukáte, uvolníte to a necháte to odejít. Pak se z toho poučíte a jdete dál.

Vzpomínky jsou klíčové

Vše závisí na tom, jak si vzpomínky udržujete a máte uloženy ve své mysli. Například, pokud vaše matka nedávno zemřela a vy na ni vzpomínáte ve zlém, je dobrý nápad použít Faster EFT, odťukat tyto pocity a změnit je. Sedněte si nad svým seznamem, projděte položku jednu po druhé a odťukejte je, užijte si plačící sezení.

Všechno to povede k automatickým změnám v zobrazování vzpomínek ve vaší mysli. Takže kdykoli o nich budete přemýšlíte, budete se cítit dobře. Budete cítit lásku a vděčnost za to, že jste měli možnost, trávit s nimi svůj čas, namísto pocitu bolesti, ztráty, viny, hanby atd.

Mějte na mysli, že všechny dobré vzpomínky, dobré zkušenosti, jsou dary, které vám zanechali. Využijte svůj žal a ztrátu jako příležitost posunout se dál v životě.

Vychutnejte si je ve svých vzpomínkách tím, že se dobře cítíte.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.