Jak překonat rozchod s pomocí Faster EFT?

Rozpad vztahu může být jedním z nejvíce traumatických a náročných zážitků pro každého. Důvodem může být intenzita, se kterou je tělo zaplaveno stresovými hormony a pocity zkázy, strachu a zoufalství. To je způsobeno tím, že vědomá mysl interpretuje pocity jako důkaz o tom, že existuje důvod k zoufalství, které nikdy nekončí a citové rány, které se nikdy nezahojí. Zatímco se nacházíte v tomto stavu – je téměř nemožné vidět možnost osvobození se od tohoto utrpení, pokud se neobnoví vztah.

Připomínat Vám, že tělo a mozek nefungují optimálně v tomto stavu, může pomoci jen málo. Faktem je, že když jste stresovaní, Vaše kognitivní myšlení není schopno efektivně fungovat – Vaše schopnosti nalézt řešení, rozpoznat příležitosti, rozhodovat se a efektivně komunikovat se výrazně snížily. Hlavním cílem je získat opětovnou kontrolu nad svým tělem a myslí tak, abyste byli schopni provádět rozhodnutí v plné síle a s čistou hlavou.

Jak získat kontrolu

Nejúčinnějším způsobem, jak znovuzískat kontrolu nad svými emocemi a přivést tak své tělo a mozek zpět do rovnováhy, je použít Faster EFT proces. Dobrou zprávou o použití Faster EFT je, že nejen pomůže provést obnovu klidného stavu v daném okamžiku, ale může také pomoci vyřešit problémy, uložené v původních záznamech ve Vašem podvědomí, které se vztahují k bolesti, jíž právě procházíte.

Krok první

Myslete na rozchod a sledujte bolest, kterou cítíte. Sledujte, co a kde cítíte a jak je to silné.

Krok druhý

Použijte dva prsty, jemně ťukejte na následující meridiánové body, zatímco se zaměřujete na dotyk Vašich prstů a opakování frází:

  • Mezi obočím – „Uvolňuji a nechávám to teď odejít“
  • Vedle oka – „Je v pořádku nechat teď odejít tu bolest“
  • Pod okem – „Je bezpečné to nechat odejít“
  • Těsně pod klíční kostí – „Již to více nepotřebuji, jsem v bezpečí a nechávám to odejít právě teď“

Nezáleží na tom, na které straně obličeje ťukáte – můžete ťukat i na obou stranách obličeje, či střídat strany obličeje, jak Vám to vyhovuje a líbí se Vám to.

Krok třetí

Uchopte se okolo zápěstí, zhluboka se nadechněte, zhluboka vydechněte. Řekněte „klid“ či „mír“ (co Vám více vyhovuje) – a jděte ve své mysli do klidné, mírumilovné vzpomínky – nejlépe do vzpomínky, jenž není spojená s ex-partnerem. Vyberte si okamžik, kdy jste se cítili klidní, mírumilovní – na pláži, v zahradě, v koupelně, když držíte zvíře či dítě v náručí – okamžik, kdy se cítíte opravdu dobře, bez jakýchkoliv „ale“. Prociťte tyto pocity, zesilte je a užijte si je na moment.

Krok čtvrtý

Nyní, běžte zpět do okamžiku Vašeho rozchodu a všimněte si, jak se cítíte. Všimněte si, zda se Vaše pocity změnily, či ne, a pokud ano, všimněte si, jak se změnily. Všimněte si, co odešlo, a jaké další myšlenky a vzpomínky k Vám nyní přicházejí.

Krok pátý

Opakujte kroky 2 – 4, dokud bolest kompletně nezmizí a není nahrazena dobrými pocity – pocity lásky, uznání, odpuštění, klidu apod.

Poté, co jste to udělali, používejte techniku pravidelně pro udržení dobrého pocitu. Kdykoliv Vás něco trápí – ať už jde o Vaše ex, nebo ne – použijte techniku Faster EFT pro jejich odťukání. Stanete se tak silnějšími.

Následující krok

Vzpomeňte se, kdy jste ve svém životě zažily podobné problémy. Jinými slovy, ať už se Vám zdá, že se něco pokazilo v tomto stavu – nezažili jste to již někdy předtím? Nemuselo to být v milostném vztahu, může to být stejný problém, např. ve vztahu s rodiči, sourozenci, přáteli, kolegy v práci – s kýmkoli.

Použijte techniku Faster EFT pro každou ze vzpomínek, kdy jste prožili stejné zkušenosti. Začněte s tou nejranější vzpomínkou, její odstranění může mít za následek automatické vyřešení pozdějších problémů. Zkontrolujte však každou vzpomínku, abyste měli jistotu, že se vnímání vzpomínek změnilo a všechny pocity jsou pozitivní, dokud neukončíte práci.

Zdroj: www.fastereft.com, přeloženo z anglického originálu.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.