POMOZ SI SÁM A I SAMOTNÉ NEBE TI POMŮŽE… moudré přísloví

Co nás nutí zůstávat tam, kde nám to nevyhovuje? Co nás drží stále ve stejných kolejích? Je opravdu naším osudem stát se nevrlým důchodcem, který když se ohlídne zpět na svůj život, bude pociťovat nespokojenost a lítost nad tím, že život utekl rychle a opětovně s hořkostí prožívat všechny své životní křivdy?

To vše se mi honilo hlavou po návštěvě jedné mé známé. Má plány na podnikání, ale místo nadšení ji trápí obavy, že při podnikání přijde o vše, že zkrachuje. Podniká sama. Její starší kolegyně, se kterou se zná již několik let, jí neustále říká, co dělá špatně. Ať učiní cokoliv, nikdy to není v pořádku. Stejně jako cokoliv, co se děje v jejím životě, v očích jejího okolí. Hádá se s matkou, sestrou, žije sama. Po večerech si čte knihy o změně života, transformaci, a doufá, že po přečtení těchto knih a nastudování přesného způsobu jak vše provést, se stane zázrak a její přání budou splněna. Život bude fajn, podnikání se rozjede a bude prosperovat a ona poté si najde čas sama na sebe, aby nalezla klid. Tvrdí, že je tak spokojená, ale během vyprávění jí skočí slzy do očí. Opravdu takto vypadá šťastný člověk? Bohužel zkušenost z mé poradny mi říká, že i správně definované přání  neznamená, že se vyplní. Co je důvodem? Přitahujeme si do života to, na co se zaměřujeme. Bohužel většina z nás se zaměřuje přesně na to, co ví zcela přesně, to je, co nechce. Přejete si více peněz? Pokud v sobě nosíte přesvědčení, že peníze jsou špinavé a kazí charakter, myslíte si, že je získáte? Asi těžko, málokdo z nás se chce obklopit špínou a mít zkažený charakter. Většina z nás chce mít v životě hezké vztahy s blízkými, přáteli, kolegy, dobře vydělávat, mít zajímavou práci, klid a pohodu. Mohu to vše prožívat, když nosím v sobě hněv, vztek, zlobu, pocity bezmoci, beznaděje, odmítnutí případně další negativní pocity? Určitě ne. To, co si nosím v sobě, to si i přitahuji. Je to silnější než všechna přání posílaná vzhůru. Při mé návštěvě bosenských pyramid jsem se setkala se šamanem cestujícím Evropou, pocházejícím z Německa. Před zahájením jeho hudební produkce k nám krátce promluvil. Svůj krátký proslov ukončil slovy: „K tomu, aby byl na této zemi klid a mír, je zapotřebí, aby jej každý člověk našel sám v sobě“. Jak ale klid a mír v sobě nalézt? V dnešní době se objevuje spousta různých léčebných metod, které nám nabízejí možnost zbavit se svých problémů, a i takových, které sahají až do 7. generace našich předků. Otázkou je, zda potřebujeme zjistit odpovědi na své otázky, proč se mi něco děje v mém životě a hledat příčiny ve svých předchozích životech. V mé praxi jsem se setkala s několika případy, kdy klient obdržel informace z minulých životů, které mu však přitížily, místo, aby přinesly kýženou pomoc. Možná, že je fajn najít důvod svých problémů a říci si, aha, za to může můj předek, to není moje vina. Pomůže mi však tato informace pro můj život? Určitě ne, je to však pohodlné, dát zodpovědnost za naše činy někomu jinému. Často nás to jen utvrdí v pozici „chudinky“, které předkové, nejčastěji rodiče zkazili život, ale neumožní nám převzít kontrolu nad svým životem.

 

S Faster EFT se učím převzít zodpovědnost za svůj život, za to co se děje v mém životě. Občas je těžké a nepříjemné, podívat se sama do sebe, do svého nitra a přiznat si, že vše je asi jinak, než jsem si doposud myslela. Ale den ode dne je příjemnější cítit, že přebírám „otěže“ svého života do svých rukou. Je těžké si přiznat, pokud někoho nazvu blbcem, že ten blbec jsem já sama a nikoliv ten druhý. Jsem zodpovědná sama sobě, a když se necítím v některých situacích komfortně, použiji postup Faster EFT a všechny pocity, emoce, které se mnou rezonují, uvolním a nahradím pozitivními. Je až neuvěřitelné, jak se někdy věci změní, jak nalézám společnou řeč s lidmi, se kterými bych dříve nebyla schopna hovořit už z toho důvodu, že jsem v sobě cítila vnitřní averzi vůči jejich osobě, aniž by k tomu byl důvod. Samozřejmě, že zázraky se nedějí všechny najednou. Je to proces. Ťukám téměř každý den, nejraději při cestě autem, kdy jsem sama. Je zábavné vidět nechápavé obličeje ostatních řidičů, když mě vidí, jak si ťukám na meridiánové body, z nichž jeden je uprostřed čela A pokud jste v situaci, že nemůžete „viditelně“ ťukat, třeba při obchodním jednání, kdy vám obchodní partner neskutečně „leze na nervy“ a vy s ním chcete uzavřít obchod, lze si pomoci takzvaným mentálním „ťukáním“. Pokud uvolníte všechny své negativní pocity, které ve vás nic netušíc vyvolává, uvidíte, jak budou probíhat vaše jednání. Že je základ metody Faster EFT jednoduchý, dokazuje skutečnost, že i naše devítiletá dcera si začíná sama „odťukávat“ svá holčičí trápení. Třeba nutkavý pocit škrábání pupínků. Vždy když měla chuť si škrábat ruce, začala si své pocity „odťukávat“. Postupně všechny odezněly. A pokud nechcete, aby vaše děti opakovaly ty samé chyby a programy, které jste se „úspěšně“ naučili od svých rodičů a blízkých, naučte je metodu Faster EFT. Není nutné cokoliv definovat, jen se soustředit a všímat si svých pocitů a pomocí „ťukání“ je uvolnit a nechat odejít. Ne vše však zvládnete sami odstranit. S hlubokými traumaty a problémy je vždy lepší se obrátit na terapeuta, který vám pomůže je zvládnout a uvolnit. Co se po terapii změní? Dcera jedné z klientek mi vyprávěla, že její maminka ode mne přišla a vypadala jako po třínedělní dovolené, v práci dostala přidáno, zbavila se pocitu, že život je těžké břímě, plné chladu a bez jakékoliv radosti. To je důvod, proč Faster EFT považuji za úžasnou metodu, s pomocí které lze najít v sobě klid a spokojenost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.