Pravý důvod Vašich finančních problémů

Bez ohledu na to, jaké máte problémy s penězi – ať jejich nedostatek k zaplacení všech svých účtů, neschopnost zvýšit svůj příjem natolik, abyste byli finančně nezávislí, neschopnost spořit či držet se rozpočtu, nebo ztráta peněz prostřednictvím okolností, které jsou zcela mimo Vaši kontrolu – zdroj problémů s penězi je uložen ve Vašem podvědomí. Dobrou zprávou je – neděláte nic špatně, můžete změnit své finance tím, že změníte své uložené zdroje a záznamy uvnitř svého podvědomí. A to může být jednodušší a rychlejší, než byste očekávali!!

Co způsobuje finanční problémy

Ačkoliv finanční problémy mají širokou škálu různých příčin – v závislosti na osobě, individuálních okolnostech či událostech, které se Vám staly – pravdou je, že všechny problémy s penězi mají stejnou příčinu jako ostatní problémy. Záznamy v našem podvědomí. Pro více detailů o tom – jak jsou tyto záznamy tvořeny a jak ovlivňují náš denní život – naleznete v příspěvku „Skutečné příčiny všech Vašich problémů“. Všimli jste si, že někteří lidé vychází dobře s penězi a někteří ne? Zatímco se okolnosti často jeví jako problém, různí lidé získávají různé výsledky za stejných okolností. Pojďme se podívat na to, co se děje v pozadí..

Není to o penězích

Možná, že jste již někdy předtím slyšeli, ačkoliv to může být obtížné pochopit a pracovat s touto pravdou, když jste konfrontováni s finančními problémy. Bez ohledu na to, co Vás ohledně peněz nejvíce trápí, nejvíce efektivním způsobem, jak je vyřešit, je udělat krok zpět a soustředit se na celkové pocity. Zeptejte se sami sebe, jak víte, že máte problém. Jak víte, že máte problém s penězi? Vaše odpověď může být například, že nedokážete neutrácet peníze, i kdiž je nemáte (kreditní karty a jiné další vymoženosti), nebo máte pocit, že nejste dostatečně oceněni za svoji práci, můžete mít vyšší výdaje, než jsou Vaše příjmy, anebo jste nebyli povýšeni. Ať je to cokoliv, všimněte si, jak víte, že je to problém.

Nyní, si všimněte, co cítíte. Jak se cítíte, když nejste schopni přestat utrácet peníze, které nemáte? Jaké máte pocity, než to uděláte, během toho a poté, co jste to udělali? Jak se cítíte, když si říkáte zaplacení svých služeb? Jak se cítíte, když nemáte dostatek peněz na zaplacení svých účtů, nebo děláte věci, které chcete dělat? Jaký máte pocit, když jste nedostali lépe placené místo? Všímejte si samotných pocitů. Nemusíte nutně být schopni pojmenovat tyto pocity, pouze si všímejte, co cítíte uvnitř sebe.

Dále si vzpomeňte – kdy jste cítili stejné pocity v minulosti? Nemusí to mít nic do činění s penězi (ve skutečnosti, to asi nebude mít s nimi nic společného), ale bude to stejný pocit.

Několik příkladů z praxe:

Honza

Jak víte, že máte problémy s penězi?

Nikdy nevydělám dost peněz, abych byl spokojený. Jdu od výplaty k výplatě, nezbývají mi peníze na zábavu, vyjít si ven s přáteli, nebo dělat všechny věci, co bych rád dělal.

Jaký je to pocit?

Cítím se přehlížený a frustrovaný, nechápu, proč bych nemohl vydělávat více peněz. Pracuji tvrdě, ale pokaždé, když jsem požádal o více peněz, či jsem se ucházel o lépe placenou práci, vždy jsem byl odmítnut – a to i přesto, že rozhovor dopadl dobře a vypadalo to, že práci dostanu. Neustále velké naděje a pak přijde velké zklamání.

Jaké nejranější vzpomínky mám spojené s tímto pocitem?

Když jsem byl na základní škole, chtěl jsem být ve sportovním týmu – být jeho součástí spolu se svými přáteli. Ale pokaždé, když jsem trénoval a myslel si, že už jsem připraven hrát za tým, byl jsem odmítnut. Zkoušel jsem to mnohokrát, pracoval tvrdě, ale nezdálo se, že na tom záleží. Pořád ten stejný pocit, být přehlížený, stejný pocit frustrace, stále jsem doufal a myslel jsem, že se to stane, a přišlo zklamání.

Doma bylo velmi těžké vyhovět mému otci. Bez ohledu na to, co jsem udělal, nikdo to nebylo dost dobré. Vzpomínám si, že pouze dvakrát mi řekl „jsi šikovný“, ale poté ihned dodal „ale můžeš to udělat lépe“. Myslel si, že mě tím dotlačí k dosažení vyšších výkonů, ale pravdou je, že u mě převládl pocit, že je beznadějné, abych byl někdy dost dobrý. Je to stejný pocit, když se těžce snažím, dělám to, co si myslím, že se ode mne očekává a pak jsem zklamán, cítím tu samou frustraci a odmítnutí.

Anna:

Jak poznám, že mám problém s penězi?

Nikdy nemohu ušetřit, nejsem schopna kontrolovat své výdaje. Opravdu jsem se snažila, ale stále mě něco nutí utrácet peníze. Bez ohledu na to, jestli se rozhodnu, držet se svého rozpočtu, v okamžiku – když cítím potřebu si něco koupit, i přestože vím, že bych neměla – moje mysl přichází s důvody, proč bych měla. Takže nejsem schopna ušetřit ani korunu pro případ nouze, protože utratím vše, i to co jsem si ušetřila.

Jaký je to pocit?

Ve chvíli, kdy utrácím peníze, cítím směs dobra a viny, ale v mysli nacházím spoustu dobrých důvodů, proč musím utrácet peníze. Poté se cítím frustrovaná, vinná a zklamaná sama sebou, ale já prostě nedokážu přestat. Vypadá to, jako že jsem chycená v pasti a nemám žádnou kontrolu nad tím, co dělám v té době.

Jaké jsou mé nejranější vzpomínky na tento pocit?

Nemám žádné konkrétní vzpomínky, jen si pamatuji na bezmoc a pocit, jako bych byla chycená v pasti. Moji rodiče se celé mé dětství hodně hádali. Křičeli na sebe nenávistné věci, cítila jsem jejich nepřátelství a nenávist. Když jsem byla starší, vyhýbala jsem se těmto situacím. Jako malá, jsem neměla z toho úniku, byla jsem jak chycená v pasti, nemohl jsem před nimi prchnout. Moje babička, která žila s námi, mě někdy vzala s sebou do obchodu na nákupy, zatímco se spolu hádali. Při těchto příležitostech jsem vždy cítila úlevu a štěstí, který se však mísil s pocity viny a strachu, že až se vrátíme domů a rodiče se budou stále hádat a útočit na sebe. Moje babička mi vždy koupila nějakou maličkost. Cítila jsem se milovaná, když jsem s ní byla v obchodě.

Bára:

Jak poznám, že mám problém s penězi?

Cítím se vždy celá nesvá, když si řeknu o peníze za své služby. Jsem umělkyně a chci si vydělávat na své živobytí svoji vášní, tím co mě baví, uměním, ale nemohu ani pomyslet na to, že by mi lidí za to měli zaplatit.

Jaký je to pocit?

Mám pocit, že když budu požadovat po lidech peníze za svoji práci, budou si myslet, že jsem arogantní. Cítím se trapně, mám-li někoho požádat o zaplacení za něco, co jsem vytvořila. Už jen ta představa, že bych požádala o peníze, mi připadá strašná. Nemohu to přesně popsat, cítím to právě teď, když si představím, že si řeknu o peníze za svůj obraz.

Jaké jsou mé nejrannější vzpomínky na tento pocit?

Mám vzpomínku, kdy jsem cítila ty samé pocity, bylo mi asi 7 let, odhaduji. Nemá to nic společného ani s uměním, ani s penězi, ale je to ten samý pocit. Přinesla jsem domů vysvědčení. Byla jsem nadšená, že mám lepší známky, než na vysvědčení v minulém roce. Načasování nebylo nejlepší – majitel domu, ve kterém jsme bydleli, sdělil rodičům, že se z něj musíme vystěhovat nejpozději do 30 dnů. Já jsem přišla domů nadšená s mým vysvědčením a očekávala jsem, že rodiče budou šťastní a pyšní na mě. Ale byli naštvaní, podráždění a netrpěliví. Řekli mi, že mají na práci důležitější věci a že nemám dělat povyk kvůli tak nevýznamné věci. Cítila jsem se zdrceně a hloupě, protože jsem očekávala chválu za něco, co bylo nic v porovnání s tím, co řešili, naprosto nedůležité. I když jsem později pochopila, že byli rozrušení z té zprávy a obávali se ztráty domova, stále jsem se cítila trapně a lítostivě, za to, že jsem očekávala jejich pochvalu. Je to stejný pocit, který cítím vždy, když si říkám lidem o peníze za něco, co jsem vytvořila – je to pocit, že je spousta jiných důležitých věcí, za které by měli utratit své peníze. Jak si mohu jen dovolit, říci si o peníze za své umělecké dílo?

Co dál?

V každém z těchto případů, podvědomí interpretovalo (a zaznamenávalo tuto interpretaci) životní zkušenosti a spojilo je s určitými fyziologickými stavy – později jsou předávány a interpretovány vědomou myslí.

Honza, Anna a Bára potřebovali zpracovat dřívější vzpomínky s pomocí Faster EFT, vyčistit a změnit své vzpomínky, odpojit se od stávajících neuronových sítí, které vytvářejí strukturu současných záznamů.

Honza

Pokud Honza použije Faster EFT k vyčištění a změně vzpomínek – kdy je otec ve skutečnosti na něj hrdý a chlubí se jím svým kamarádům, kdy převrátí a změní vzpomínku – ze vzpomínky, kdy je odmítán být zařazen do sportovního týmu ve škole, ve vzpomínku, kde si ho žádají do každého týmu – jeho podvědomí bude mít vytvořeny nové záznamy, na které se bude odkazovat. Místo toho, aby se odkazovalo na důkazy platící v současnosti, že není dost dobrý, bude odkazovat na důkaz (změněný), že je hoden a oceňován. To znamená, že jeho podvědomí bude spouštět odlišné chemické látky – což znamená, jeho vědomí bude interpretovat odlišné podněty a pocity – přiměje jej, aby se rozhodoval, komunikoval, jednal jinak, než doposud a vytvářel jiný dojem na lidi kolem něho. A to změní výsledek, který prožívá ve všech oblastech svého života – včetně práce a financí.

Anna

Anna použila Faster EFT k vyčištění a změně vzpomínek na své hádající se rodiče a její výlety do obchodu s její babičkou. I když nemá konkrétní vzpomínky, skutečnost, že ví o hádkách, pocitu být chycena v pasti a pocitu lásky babičky, kdykoliv šly do obchodu, znamená, že tyto zkušenosti jsou prezentovány v jejím podvědomí nějakým způsobem.

Takže pracuje s tím, co ví. Všimne si, jak ví, že se její rodiče hádali – použila Faster EFT k vyčištění a převrácení zkušenosti, na zkušenosti, kdy se rodiče milují a jsou milí. Použila také Faster EFT k oddělení pocitu lásky k babičce od pocitů spojených s návštěvou obchodu. Prostřednictvím tohoto procesu, její podvědomí změní spojení mezi láskou a nakupováním, v lásku k její babičce – tam, kam patří. To znamená, že její podvědomí se nyní bude odkazovat na nové záznamy a již nebude výzvou pro její mozek ke spuštění neodbytného pocitu z utrácení peněz. Ona se bude cítit milovaná a v bezpečí uvnitř sebe, protože má nový „důkaz“ uvnitř svého podvědomí, že láska přišla od babičky, nikoliv z obchodu. To jí osvobodilo z pasti chorobného utrácení peněz.

Bára

Pokud Bára použije Faster EFT k vyčištění a převrácení vzpomínek na reakci rodičů na její vysvědčení – aby byli nadšení a pyšní na ni, jak očekávala – její podvědomí změní tato spojení. Spojení mezi očekáváním pozitivního ocenění za své úsilí a výrobou chemických látek, které způsobují pocity rozpaků a pocitu, že se cítím špatně – bylo změněno na spojení, že je za svou snahu a dobrou práci náležitě oceněna.

Můžete to udělat taky!!

Vy můžete udělat totéž. Bez ohledu na problémy, se kterými jste se setkali ohledně peněz, nezažívali byste je, pokud byste ve svém podvědomí neměli vytvořenou strukturu záznamů, které by Vaše chování podporovaly. Pokud je prožíváte, Vaše podvědomí obsahuje „důkaz“. Možná nevíte, co je to důkaz – a naštěstí to nemusíte vědět, protože Faster EFT pracuje přímo s podvědomím – prostě upozorní, co již víte, jakmile se na to zaměříte.

Pro více informací o tom, jak podvědomí vytváří záznamy a jak ovlivňují naše životy, čtěte „Co určuje můj charakter a osobnost?“.

Zdroj: www.fastereft.com, přeloženo z anglického originálu

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.