Přijměte člověka takového, jaký je

Jak často slyšíme tuto radu od jiných lidí! Ale jak ji máme použít, když vám člověk není sympatický? Když je vám jednoduše protivný, uráží vás, ubližuje vám.

Co znamená přijímat jiného člověka? Co stojí za touto větou?

Každý člověk žije ve svém modelu světa. A abychom jej přijali, musíme porozumět jeho světu. Jak je zřízen? Jaký model tento člověk používá?

Mimo jiné, pokud potkávám někoho na své cestě, znamená to, že jsem tohoto člověka něčím přitáhl do svého života. On zase pro mě nese nějakou důležitou informaci.

A co znamená přijmout sebe?

Pokud bychom vycházeli ze zákonu odrazu, vzniká geniální závěr:

„To, co se vám nelíbí na jiném člověku, máte v sobě.“

Ale nerozčilujte se! Správné je i druhé tvrzení:

„To, co se vám na člověku líbí, také máte v sobě.“

Jak tomu rozumět? Velmi jednoduše!

Pokud se vám nelíbí váš šéf (je naprostý despota nebo hloupý, neschopný), znamená to, že ve svém podvědomí máte stejnou část a on ji v daném okamžiku odráží. Když se změníte, změní se váš šéf.

Pokud jste štítivý a nesnášíte jakoukoliv špínu, znamená to, že byste v první řadě měli uklízet ve své duši.

Většina lidí má ty či ony komplexy méněcennosti. A potom se uráží na toho, kdo jim něco vytýká nebo má připomínky. Ale stačí všeho všude přijmout sebe sama a mít se rád.

V poslední době se o tom hodně mluví, ale jak to dokázat?

Není to tak jednoduché. Protože přijmout sebe sama a mít se rád znamená udělat na sobě titánskou práci. Je třeba si uvědomit cíl a smysl svého života, předurčení člověka. Vzít na sebe zodpovědnost a stát se pánem svého světa.

Co znamená přijmout jiného člověka? Přijmout člověka takového, jaký je, znamená vidět v něm svůj odraz, být vděčný za ponaučení a změnit se sám.

K tomu, abyste přijali ostatní lidi a sebe použijte techniku Faster EFT. Více naleznete v příspěvku: http://www.zbavsestresu.cz/faster-eft-technika-krok-za-krokem/

Máte problémy přijmout v práci svého nadřízeného či kolegy, přečtěte si příspěvek http://www.zbavsestresu.cz/jak-se-vyporadat-s-konflikty-v-praci/.

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.