Proč je proč obvykle špatná otázka?

Je přirozené a lidské, chtít znát důvod svých problémů. Proč jsem tak plachá? Proč nejsem jistější? Proč nejsou lidi stejní jako já? Proč si pořád vybírám partnery, kteří mne zradí? Proč je svět tak po…? Ptát se „Proč?“ může být za určitých okolností užitečné – například: Proč moje auto vydává divný pisklavý zvuk? Proč přichází z kuchyně tak divný zápach? Nicméně, ptaní se „proč“ máte problémy, může být nebezpečné. Proč? Kvůli tomu, že vám dá důvod, abyste nadále pokračovali ve vytváření problémů.

Co se stane, když se ptáte „Proč“?

Spousta lidí věří, že je důležité ptát se „proč“, protože to vede k hledání odpovědí. Jsou to otázky a výzvy a pomáhají zvídavé mysli najít řešení. Nicméně, tato stará víra v otázku „Proč?“, může být způsobem, jak si udržovat problémy.

Například:

Proč jsem dostal tak malou důvěru? Možná odpověď na otázku: Protože jsem byl vždy plaché dítě a ostatní děti si ze mne ve škole dělaly legraci. Tato odpověď na tuto otázku může způsobit přijetí, které odvádí pozornost od změny a transformace. Osoba, která má opodstatnění a dobrý důvod pro své problémy, má základ k jejich udržení.

Ptát se, proč jsou lidé hrubí, je způsob, jak si potvrdit a akceptovat, že lidé jsou hrubí. Pravdou je, že lidé jsou hrubí pouze v tom případě, když je jako hrubé vnímáme. Pro více informací k tomu tématu si přečtěte článek „Je to všechno o vnímání“.

Další příklad:

Dianě se zdá, že si vybírá muže, kteří jí podvádějí. Každý vztah ji přinesl spoustu bolesti a pocitů zrady. Ptala se sama sebe mnohokrát naštvaně: „Proč se muži ke mně chovají vždy takhle?“, „Proč mě nepřitahují milí kluci?“ a „Proč vždycky naletím podvodníkovi a lháři?“. Odpovědi, se kterými přišla, lze shrnout následovně: „Můj otec podváděl mou matku znovu a znovu“, „mám špatný odhad charakteru“ a „milí a hodní kluci jsou nudní“. Výsledek? Diana přesvědčí sama sebe, že existují pádné a logické důvody, proč si vždycky najde nevhodné muže, kteří ji budou podvádět, a ona si najde způsob, jak s touto skutečností žít. Tím, že si ověří a zdůvodní tento svůj problém, utvrdí se v tom, že „je to tak a jiné to nebude“.

Výhody neptání se „Proč?“

Ačkoliv může být lákavé najít důvody svých problémů, způsob jak se odhodlat provést změny, které chcete vidět ve svém životě je, pochopit (a neustále sami sobě připomínat), že existuje pouze jedna příčina pro všechny problémy. Údaje, které máte uloženy v podvědomí, jsou jedinou příčinou vašich problémů. Bez ohledu na to, co se děje kolem vás, důvodem jakýchkoliv problémů je vytvořená struktura ve vašem podvědomí, která problém podporuje. Podrobnější informace k tomu bodu naleznete v článku „Skutečná příčina všech vašich problémů“.

Namísto ptaní se (a snahy zjistit), proč, zaměřte se na změnu původní příčiny. Použitím Faster EFT změníte původní záznamy ve vašem podvědomí, které jsou příčinou problému. Podvědomí Vám poskytne informace k záznamům, které hledáte a chcete změnit. Vyberte si něco, co si přejete, aby se změnilo. Použijte Faster EFT techniku k vyřešení tohoto problému. Pokračujte, dokud záznam (vzpomínku) nepřevrátíte. Namísto hledání odpovědi na otázku „Proč“, se zaměřte na to, jak to udělat. Bude nasměřováni přímou cestou k transformaci namísto odvádění od problémů a chození „kolem horké kaše“, které udržuje problémy, tam kde jsou.

Pro více informace o tom, jak to funguje, čtěte článek „Co určuje charakter a osobnost a jak měnit vaši realitu“.

Podrobné pokyny k používání Faster EFT naleznete ve článku „Faster EFT Technika – krok za krokem“.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.