Proč to všechno potřebujete vědět?

Všichni víme, že poslech, sledování či čtení novin má na nás velmi negativní vliv. A to nejen na naši náladu, ale i na naše zdraví a rozhodování. Nicméně, jedním z důvodů a argumentů, proč se mu vystavujeme, je: “Potřebuji přeci vědět, co se děje ve světě!” Ale, když se zeptáte sami sebe, proč to potřebujete vědět, naleznete pouze slabé argumenty. Jistě, je důležité vědět o světových událostech, které mají dopad na náš vlastní život, nebo na to co můžete udělat pro ostatní. Ale znát každý detail o tragédiích, které se staly lidem, které neznáte a nemůžete jim pomoci, nemá žádný význam. Vše je důvodem bolesti, stresu, strachu a dalších negativních dopadů – v našem vlastním životě.

Závislost

Sledování, čtení či poslouchání negativních zpráv je návykové. Pokaždé, když se vystavíte něčemu, co vyvolává negativní emoce uvnitř Vás, Vaše buňky dostanou dávku chemikálií. Tyto stresové chemikálie způsobí výbuch energie, neboť jsou navrženy tak, aby nám pomohli bojovat či utéct pryč. A jak vyrábíme sledováním zpráv pravidelný přísun těchto chemických látek, rostou pro naše buňky další receptory. To znamená, že potřebují více molekul z chemických látek, aby „nakrmily“ tyto nové receptory.

Tím že se závislý jednotlivec vystavuje impulsům stále více, zvyšuje se množství takto vyráběné chemikálie. Pravděpodobně jste slyšeli o termínu „adrenalinového narkomana“ – ten neplatí pouze pro fyzické dobrodružné zážitky.

Pokaždé, když cítíte negativní emoce – vnímáte tyto pocity ve svém těle. To co cítíte (a co vaše vědomí interpretuje jako emoci) je výsledkem stresových chemikálií proudících ve vašem krevním oběhu. Pokaždé, když zdůvodňujete, proč byste se měli dívat na zprávy či číst negativní články, nalézáte způsob, jak si odůvodnit přísun další dávky. Pokud si nemůžete dovolit přestat vystavovat se negativitě, je pravděpodobné, že máte závislost na zátěžových chemikáliích.

Řešení

Prvním krokem u každé závislosti je její rozpoznání. Podívejte se upřímně na důvody, které vás vedou k vystavování se negativitě. Pokud nejste schopni pomoci obětem událostí, není třeba se na ně zaměřovat. Nanejvýš, co potřebujete vědět, je shlédnout hlavní titulky zpráv. A dokonce i tehdy, není nutné se událostmi zabývat. Není třeba o nich diskutovat či se na ně jinak zaměřovat – pokud nemůžete pomoci. A pokud můžete pomoci, nebuďte vystresování, pokud vaše pomoc nebude užitečná. Abyste byli přínosem, potřebujete zůstat v klidném stavu.

Druhým krokem je použití Faster EFT ke změně struktury ve vašem podvědomí, která podporuje vaši závislost. Pokud Vás zajímá více detailů, jak si pomoci od závislosti pomocí Faster EFT, podívejte se na Youtube – heslo Addiction Playlist.

Zdroj: www.fastereft.com, přeloženo z anglického originálu

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.