Skutečné příčiny všech našich problémů

Co je Vaším problémem? Co byste řekli, že je Vaší největší výzvou, s níž se potýkáte právě teď? Bez ohledu na to, co to je, bude příčina stejná jako u všech ostatních problémů. Nejen, že všechny Vaše problémy mají stejnou příčinu; ale příčina všech Vašich problémů je stejná jako příčina všech mých problémů – a problémy všech ostatních lidí. Příčina všech problémů je stejná. Zní to směšně a přitažené za vlasy? Čtěte dál a vše bude dávat perfektní smysl. Ve skutečnosti, jakmile si uvědomíte jednu příčinu svých problémů, budete schopni změnit i ostatní problémy a transformovat všechny oblasti svého života.

Příčina všech problémů aneb jak si vytváříme problémy

  • Nastavení

Ještě předtím, než jste se narodili, jeviště Vašeho života již bylo připraveno. Než jste se narodili, každý z Vašich rodičů měl už své vlastní problémy. Jejich nastavení a okolnosti Vašeho narození byli vytvořeny již předtím, než jste se narodili. Od žádané existence dlouho očekávaného daru dvou milujících se, finančně zajištěných, emočně inteligentních, šťastných lidí, k nechtěné existenci, jako nežádoucímu důsledku zanedbání použití antikoncepce, vzniklé mezi dvěma lidmi, zápasícími se závislostmi, depresí a narůstajícími dluhy. Scéna, na kterou jste připraveni vystoupit, bude mít automaticky vliv na Vaši identitu a Váš vývoj.

  • Záznamy v podvědomí

Jak rostete, Vaše podvědomí interpretuje Vaše zkušenosti a zaznamenává jeho výklady. Jinak řečeno, pokud se Vaši rodiče snažili dlouhou dobu o to, mít dítě, jsou vděčni, že jste konečně na světě. Vaše podvědomí tak může interpretovat pozornost obdrženou od rodičů ve smyslu, že jste cenný, hodný, roztomilý, láskyhodný člověk.

Pokud však připomínáte matce jejího ex-manžela, který ji opustil a ona není schopna se vyrovnat se svými emocemi, může s Vámi zacházet s opovržením; Vaše podvědomí pak může interpretovat tyto zkušenosti ve smyslu, že jste bezcenný a nikdy nebude dost dobrý.

Samozřejmě, že tam jsou nekonečné kombinace různých zážitků, které vytvářejí různé výsledky u různých lidí.

  • K čemu slouží záznamy v podvědomí?

Významy, které Vaše podvědomí přiřadilo k zaznamenaným zkušenostem, jsou drženy pro referenční účely. Je to způsob, jak se naučit přežít ve světě, jak se naučit chodit bez soustředění se na každý pohyb; jak se naučit řídit bez vědomého rozhodování o každé situaci; jak se naučit reagovat na různé podněty, aniž byste o nich museli nejdříve přemýšlet. A to je příčinou všech problémů.

Jak pokračuje Váš život, Vaše podvědomí se neustále odkazuje na tyto záznamy, aby vyzvalo vědomou mysl a tělo reagovat a odpovídat zaznamenaným (prověřeným) způsobem. Představte si, že máte strach ze psů. Když jste byli malé dítě, mohli jste se cítit ohroženi psem. Podvědomí vytvoří záznam, že psi (případně určité plemeno psa) jsou životu ohrožující.

To znamená, že pokaždé, když uvidíte psa (nebo konkrétní plemeno), budete mít strach. Vaše podvědomí zaznamenalo tuto reakci a zkušenosti, aby vás ochránilo před budoucím nebezpečím. Nezáleží na tom, jestli dnes psa vnímáte jako přátelského a neškodného, Váš mozek a tělo bude reagovat podle původního záznamu uloženého ve Vašem podvědomí.

Protože tyto záznamy jsou uloženy v podvědomí, nejsme si vědomi většiny z nich; to znamená, že reaguje často způsobem, aniž bychom věděli proč. Například může se Vám zdát obtížné odolat jíst konkrétní potraviny. Vědomě víte, že je pro Vás špatné, nezdravé a bez ohledu na to, jak silnou máte vůli, nemůžete odolat a vzdáte svůj boj.

Pokud byste byli schopni se podívat do záznamů ve Vašem podvědomí, možná byste našli vzpomínku, ve které Vám jinak vzdálený otec dal toto jídlo jednou či dvakrát a Vaše podvědomí zachytilo tento moment jako zkušenost jeho lásky k Vám. To mělo za následek vytvoření spojení mezi tímto jídlem a láskou ve Vašem podvědomí. To je také důvodem, proč je tak těžké tomuto jídlu odolat – protože ve Vašem podvědomí znamená lásku. A vaše touha po lásce je silnější než vaše rozhodnutí mu odolat.

Jak vyřešit všechny své problémy?

Nyní, když víte, že příčinou všech problémů je databáze uložená ve Vašem podvědomí, jak se zbavit vašich problémů? Změnou záznamů, které vyvolávají problémy. Změnou vzpomínky na psa, který vás v dětství vyděsil, se automaticky změní vaše dnešní vnímání psů. Změna referencí spojujících lásku vašeho otce s láskou ke konkrétnímu jídlu bude automaticky vést k uvolnění od nutkání jíst toto jídlo.

Chcete-li zjistit přesně, jak změnit odkazy a záznamy ve vašem podvědomí, přečtěte si článek „Faster EFT Technika – krok za krokem“.

Zdroj: www.fastereft.com, přeloženo z anglického originálu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.