Sníte o výhře ve sportce?

Každý se jednou za čas zasníme, jaké by to bylo vyhrát ve sportce nebo v Eurojackpotu. Přemýšleli jste už o výšce výhry? Přejete si vyhrát 1 milion, 10 milionů nebo dokonce miliardu? Zjistili jste také, že čím více přemýšlíte o výšce výhry, tím dochází ve vaší mysli k navyšování její částky? Jak se cítíte při představě, mít tu částku na kontě?

K napsání tohoto příspěvku mě inspiroval seriál Ulice, některými z Vás zatracovaný, jako nástroj k oblbování lidí. Nicméně mě v posledních dílech zaujala situace, kdy manželský pár, který po svatbě trpěl finančními problémy natolik, že přemýšleli, zda si dát k večeři suché brambory či rýži, vyhráli ve sportce 2 miliony. Před výhrou to byl ideální milující se pár, vzájemně se respektující a podporující. S výhrou se však v jejich životě hodně změnilo. Vájemný soulad byl narušen jejich zcela odlišným přístupem k penězům. Ona by si ráda v klidu rozmyslela, jak s penězi nejlépe naložit a užila si pocit, že má peníze na účtu. Odmítá nakupování různých věcí jen z důvodu, že má peníze. On však je názoru, že je potřeba, peníze si pořádně užít. Koupit si něco hezkého, jet na dovolenou, zaplatit si účast v golfovém klubu, dopřát si, co si dříve dopřát nemohli. Když přijde jeho bratr se žádostí o půjčku, neváhá mu půjčit částku, o kterou si řekne. Vždyť je to přeci jeho bratr a psát smlouvu o půjčce je zbytečné. K tomu všemu se o výhře dozví největší drbna z Ulice, takže mají jistotu, že všichni už ví, že mají peníze. Kolo se roztáčí a jejich rozdílný přístup k penězům se stává zdrojem hádek a rozporů. Uvidíme, co tvůrci seriálu s tímto tématem naloží dál.

Sama bych si také přála, jako mnozí z vás, vyhrát ve sportce, spousta věcí by se zjednodušila. Ale kdykoliv jsem na to pomyslela, začali se mi honit v hlavě myšlenky. Panebože, co bych s těmi penězi dělala? Je tato částka dostatečná? A co když si pošlu žádost třeba o 500 tis. Kč a pak zjistím, že je to málo? Nejsem zbytečně skromná? Ale vždyť mi rodiče tvrdili, že se skromností nejdál dojdu. Nemělo by to být třeba 5 mil.? Nebo 10 mil.? Zamyslím se, asi ne, to bylo málo. Aby se ze mě mohl stát rentiér, který bude žít z úroků a dividend a už nikdy nebude muset pracovat, chtělo by to více, aspoň 50 Mil. Kč. Takže částka je pro teď možná jistá. Co teď? Představuji si to v barvách, jak jásám nad výherním tiketem a kochám se pohledem na své „tučné“ bankovní konto. Wow, jsem bohatá, užívám si ten pocit. Ale co to? Moji radost mi začínají kazit myšlenky. Bylo by správné se podělit s rodinou. Jak bych to měla udělat, aby to bylo vyvážené? Začnu mít strach, že je vlastně jedno, kolik bych každému dala, stejně by byli nespokojeni a začali by mít pocit, že ty ostatní upřednostňuji. Výčitky, hořkost, zloba, hádky. Brr, nic lákavého. A co kdyby se to dozvěděli ostatní lidi, kteří doposud neměli zdání, že existuji a začali by se ke mně hlásit? Popadá mě panika, budou mi závidět, nenávidět, nesnášet, pomlouvat, možná mě budou chtít okrást, zabít, unést mé dítě. Hlavou mi běží barvité katastrofické scénáře. A jak by to ovlivnilo moji rodinu? Byla by z naší dcery zpovykané dítě, které si ničeho neváží, protože má vše, co se dá koupit? Zajímali by jí pouze nákupy? Zůstali bychom vůbec spolu jako rodina? Jak by výhra ovlivnila náš vztah s kamarády? Mohli bychom jim ještě věřit, že k nám chodí na návštěvu, kvůli tomu, že nás chtěli vidět? A co by se stalo s přáteli, kterým bychom odmítli půjčit peníze?

A vůbec? Mohli bychom žít jako doposud? Vždyť se přece říká, že peníze jsou špinavé a kazí charakter. A hlavně rodiče mi celé dětství vtloukali do hlavy, že bez práce nejsou koláče, peníze smrdí a že pečení holubi do huby. A co známé pořekadlo – lehce nabyl, lehce pozbyl.

To a možná ještě spousta různých myšlenek se mi honí hlavou. Když se poté zamyslím, jak funguje zákon přitažlivosti, myslíte si, že mohu vyhrát ve sportce? Vždyť vše ve mně přímo křičí: Ne!!! Hlavně abych nevyhrála, to by bylo peklo!!

Mohu to tak nechat, anebo změnit a umožnit, abych mohla někdy vyhrát. Mám k tomu jednoduchý nástroj, Faster EFT. Jak na to? Sepište si seznam všech svých strachů, přesvědčení, vzpomínek, které vám vytanou na mysli při představě, že vyhrajete ve Sportce. Poté pomocí Faster EFT techniky vyčistěte své strachy a přesvědčení, vzpomínky vyřešte a převraťte do pozitivní. Pamatujte si, že vzpomínka v paměti je důkazem, co je ve vašem podvědomí uloženo jako základ všeho, co prožíváte. Změňte vzpomínky, vyčistěte své strachy (mohou být spojené také se vzpomínkou či jen jako výsledek naší představivosti) a výsledky se mohou dostavit. Samozřejmě za předpokladu, že si vsadím.

Návod pro použití Faster EFT techniky naleznete v článku „Faster EFT Technika – krok za krokem“.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.