Vaše strachy jsou nejsilnějšími afirmacemi

Co je afirmace? Afirmace je něco, co opakujete stále dokola a dokola, aby se to stalo pravdou. Potřebujete však k tomu přidat i emoce – jinak řečeno, musíte při vyslovování afirmace v sobě cítit emoce a pocity, jako by se to, čeho chcete pomocí afirmace dosáhnout, již stalo. Pokud tento pocit nemáte, je nutno tento proces tak často opakovat, dokud jej nebude cítit jako reálný. Aby afirmace fungovala, není často zapotřebí slov, dostačující je, cítit ji.

Například, pokud si přejete mít milující, zábavný, romantický vztah, prociťte pocity, jako byste již v takovém vztahu byli, aniž byste verbalizovali afirmace. Nebo když byste chtěli mít víc peněz, můžete prostě cítit v sobě pocity, jako již byste měli více peněz, aniž byste museli říkat: „Mám hodně peněz“. Pocity jsou klíčem k účinnosti afirmace.

Co je to strach?

Když se něčeho bojíte, zaměřujete se na tu věc –  se spoustou pocitů! Strach je nejsilnější afirmací, protože představuje  nejsilnější intenzitu zaměření se na tento pocit  a emoce – dvou základních složek efektivní afirmace.

Čím více se budete něčeho bát, tím silnější je afirmace. Čeho se bojíte právě teď? Aniž byste prožili svůj strach fyzicky, prožíváte jej pokaždé, když na něj myslíte. Žijete svými strachy.

Pozitivní afirmace vs strach

Pokud používáte pozitivní afirmace s cílem vytvořit život, který chcete, zatímco trávíte spoustu času s pocity strachu, je strach silnější afirmací, neboť zahrnuje více intenzivních emocí spojených se stresovým stavem „boj nebo útěk“.

Jsme navrženi tak, abychom upřednostnili nebezpečí a negativní zkušenosti, s cílem zabránit jim v budoucnu. Když cítíte strach, vaše tělo a mozek reagují, jako byste byli v bezprostředním fyzickém ohrožení.

Strach je silnější než pozitivní emoce – za účelem našeho přežití. Aby pozitivní afirmace mohla účinně fungovat, je nutné nejdříve vyčistit své strachy.

Zbavení se strachů pomocí Faster EFT

Odstraněním svých strachů a jejich nahrazením pozitivními referencemi se vám umožní  vytvořit si život, který si opravdu přejete.  Nejrychlejší a nejefektivnější způsob, jak toho dosáhnout, je použít Faster EFT techniku, tzn. jít přímo do původních záznamů, na které vaše podvědomí odkazuje při vytváření stavu strachu.

Pokud máte obavy, že když necháte své strachy odejít, bude se cítit ohrožení, přečtěte si: Nepotřebujeme naše strachy, abychom se cítili v bezpečí?

Vědomá mysl vs podvědomí

Důvodem, proč není možné provést tyto změny pomocí vědomé mysli, je, že se podvědomí odkazuje na záznamy, které nám poskytují „důkaz“, že strach je nezbytný k udržení se naživu a v bezpečí.

Bez ohledu na to, jak pozitivní jste vědomě, vaše podvědomí je vždy upřednostněno před vědomou myslí, aby vás udrželo v bezpečí. To je důvod, proč Faster EFT tak účinně funguje – protože pracuje s podvědomím, které povolí uvolnit a nechat odejít potřebu držet se původních záznamů, které vyvolávají strach.

Proces uvolňování strachů

Použijte Faster EFT techniku, zaměřte se na svůj strach a prociťte jej naposledy. Všimněte si, jak víte, že tam je  – všimněte si, jak se cítíte, kde konkrétně ve svém těle jej cítíte, a jak silný je ten pocit. Poté postupujte podle pokynů v této příručce: Jak se zbavit strachu s Faster EFT.

Čím více se bojíte, tím více máte strachu. Vaše strachy jsou vaše nejsilnější afirmace; osvobodit se od těchto strachů je vaší nejvyšší prioritou při vytváření toho, co si přejete.

Pro podrobnější informace o tom, jak podvědomí pracuje, má být, si přečtěte : Skutečná příčina všech vašich problémů a co určuje váš charakter a osobnost?

Více informací o tom za použití techniky čtení: FasterEFT Technika – krok za krokem

Přeloženo z anglického originálu: www.fastereft.com

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.